PIT/ZG online –

łatwe rozliczenia z zagranicy z PitBotem

Pracowałeś za granicą i potrzebujesz złożyć PIT-36/ZG? W takim razie skorzystaj z naszej nowoczesnej aplikacji do rozliczeń PitBot. Dzięki programowi możesz złożyć zeznanie za osiągane dochody z takich krajów jak Holandia, Niemcy, Belgia czy Anglia. Przekonaj się, że e-deklaracje PIT/ZG z PitBotem są opłacalne – zapraszamy!

Rozlicz PIT teraz

Jak to działa?

Rozliczanie PITu nie należy do najmilszych rzeczy na świecie. Dlatego PitBot bierze sprawy w swoje ręce i sprawia, że złożenie deklaracji zajmuje parę minut i ogranicza formalności do absolutnego minimum. Jak działa nasz program do rozliczenia PIT? Szybko, sprawnie i bezpiecznie, czyli tak, jak lubimy.

Załóż bezpłatne konto

Zakładając konto, nie musisz obawiać się o żadne ukryte koszty – przetestuj PitBot, czyli w darmowy program do rozliczenia PIT!

Wybierz potrzebną funkcję

PitBot to program do wypełniania PIT o przejrzystym interfejsie. Znajdź funkcję w parę sekund i zacznij wypełniać swoją e-deklarację.

Wprowadź swoje dane

Wypełnij wymagane pola i prześlij zeznanie do urzędu. Wszystko odbywa się za pomocą kilku kliknięć – to prostsze, niż kiedykolwiek było!

Szybki i wygodny sposób rozliczania

Przygotowanie PITu z aplikacją to tylko parę minut. 100% online bez wychodzenia z domu, czyli pełna wygoda, jakiej jeszcze nie było!

Rozliczenie w Polsce lub za granicą

PIT-36/ZG online – rozlicz go z PitBotem, niezależnie od tego, gdzie jesteś

Dlaczego warto złożyć deklarację PIT/ZG przez Internet? Przede wszystkim dlatego, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki PitBotowi nie musisz być w Polsce, aby móc dostarczyć do Urzędu Skarbowego swoje zeznanie. Nieważne, czy jesteś za granicą, czy też w naszym kraju – wystarczy, że Twoje urządzenie jest podłączone do Internetu. Wygodne, prawda?

Pare chwil i gotowe

PIT-36 i załącznik ZG – deklaracja gotowa w kilka minut

Jak wypełnić PIT/ZG? Najlepiej szybko! W końcu czas jest bardzo ważny, dlatego szkoda marnować godziny z kalkulatorem w ręce na wpisywanie informacji i kilkukrotne sprawdzanie, czy wszystko się zgadza. Z PitBotem przygotowanie PITu trwa zaledwie kilka minut – to naprawdę możliwe. Przekonaj się sam, testując nasze narzędzie już dziś!

Untuicyjny Panel

E-deklaracje PIT/ZG w PitBot – prościej się nie da!

To, czym wyróżnia się nasz program do rozliczeń, to z pewnością przejrzysty interfejs. Aplikacja jest bardzo intuicyjna i nastawiona na prostotę, dzięki czemu nie sprawia ona problemów w użytkowaniu zarówno wśród osób, które pierwszy raz wypełniają PIT, jak i tych, którzy posiadają już doświadczenie w tym temacie.

Bez stresu

Wypełnianie deklaracji PIT-36/ZG z PitBotem – zapomnij o stresie

Korzystając z PitBota, nie musisz już martwić się o żadne formalności. Skorzystaj z naszego czatu i wypełnij swój PIT razem z doświadczonym doradcą. Zyskujesz pewność poprawności danych i nie martwisz się o telefony z Urzędu Skarbowego – bez stresu żyje się o wiele lepiej!

Najczęściej zadawane pytania

Czy aplikacja jest darmowa?

More

Tak. Nasz program do rozliczenia PIT sam w sobie jest darmowy – założenie konta nic Cię nie kosztuje.

Jakie przychody wspiera pitbot.pl?

More

Wersja podstawowa obejmuje możliwość rozliczenia przychodów z PIT 11 we wszystkich pozycjach. Co więcej, Pitbot przystosowany jest również do rozliczeń zagranicznych (e-deklaracje z załącznikiem PIT ZG). Na ten moment nie wspieramy przychodów w formie renty, emerytury czy działalności gospodarczej. Pamiętaj jednak, że stale się rozwijamy, dlatego też tego typu opcje już niedługo mogą być dostępne! Nie wspieramy innych przychodów takich jak emerytury, renty czy działalność gospodarczą.  Pamiętaj, że ciągle się rozwijamy i taką opcję możesz wkrótce u nas zobaczyć.

Jaka niespodzianka mnie czeka po wysłaniu PIT?

More

Gdybyśmy głośno o tym pisali, to jaka byłaby to niespodzianka? Nie chcemy psuć Ci zabawy – możemy zapewnić jednak, że po wypełnieniu PIT z naszą aplikacją możesz liczyć na drobny podarunek w ramach podziękowania za zaufanie.

Czy posiadacie aplikacje na android i iOS?

More

Tak. Pitbot to program PIT przystosowany na urządzenia z systemem Android i iOS.

Czy PITBOT to jedynie aplikacja mobilna, czy jest dostępna również w wersji webowej?

More

Nasza aplikacja do PIT ma aspiracje do bycia Twoim pierwszym wyborem, dlatego też podążamy za najnowszymi trendami, nie zamykając się na żadne rozwiązanie. Pitbot dostępny jest nie tylko w wersji mobilnej, ale również jako aplikacja webowa, co gwarantuje Ci pełną dowolność i wygodę użytku

Za wysłane zeznanie z Pitbot należy się nagroda! 🏆🏆

Rozlicz PIT teraz

Skorzystaj z najnowocześniejszej aplikacji do rozliczeń podatkowych w Polsce i ciesz się z nagród, które przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Z PitBotem zyskujesz podwójnie! Brzmi zachęcająco? No to dalej – wypróbuj narzędzie i zobacz, że rozliczanie się z Urzędem Skarbowym naprawdę może się opłacać! Po wysłanej deklaracji podatkowej odbierzesz kody rabatowe do serwisów naszych Partnerów. To nic nie kosztuje. 

Czytaj więcej

PIT/ZG – deklaracja dotycząca dochodów zagranicznych

Osoby, które osiągały dochody poza granicami Polski w danym roku podatkowym, są najczęściej zobowiązane do złożenia deklaracji podatkowej PIT z załącznikiem ZG. W formularzu zamieszczane są różne informacje, w tym dane dotyczące wysokości dochodów, a także odprowadzonej kwocie podatku dochodowego w danym kraju. Co ważne – to, czy podatnik musi złożyć PIT/ZG, zależy od kraju, w którym uzyskiwane były dochody, a także od tego, czy w danym roku podatkowym posiadał dochód również w Polsce.

Załącznik ZG – dla kogo?

Złożenie deklaracji PIT wraz z załącznikiem ZG odnosi się do osób, które w danym roku podatkowym osiągały dochód od zagranicznych podmiotów i co ważne – nie tylko w stosunku pracy, ale również z tytułu:

 • praw autorskich,
 • emerytury,
 • renty,
 • pozarolniczej działalności gospodarczej,
 • najmu,
 • dzierżawy,
 • stypendiów,
 • papierów wartościowych.

Co istotne: nie każda osoba osiągająca zagraniczny dochód będzie musiała wypełnić i złożyć PIT/ZG. To, czy podatnik podlega temu obowiązkowi, zależy od tego, czy dany kraj ma podpisane porozumienie z Polską o unikaniu podwójnego opodatkowania.

PIT/ZG online a metoda wyłączenia z progresją

Metoda wyłączenia z progresją jest jednym ze sposobów na uniknięcie podwójnego opodatkowania. Jak to ma się do załącznika ZG?

Każdy podatnik osiągający dochód i podlegający pod tę metodę, jest zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego, w którym musi zamieścić informacje o dochodach uzyskanych za granicą w przypadku, gdy osiągał również inne dochody w drugim kraju, czyli Polsce – pod warunkiem, że zostały opodatkowane według skali podatkowej. Analogicznie – jeżeli podatnik nie uzyskał w danym roku podatkowym dodatkowych dochodów w Polsce, nie jest zobowiązany do składania w deklaracji załącznika ZG.

Powinien jednak złożyć wtedy, gdy chce rozliczyć się wspólnie z małżonkiem lub osoba, która samotnie wychowuje dzieckow takich wypadkach PIT/ZG jest wymagany.

Zasada ta obowiązuje w takich krajach jak m.in. Niemcy, Włochy, Francja, Wielka Brytania, Austria czy Irlandia Północna.

Deklaracja PIT/ZG a metoda proporcjonalnego odliczenia

Drugą metodą mającą na celu uniknięcie podwójnego płacenia podatku jest proporcjonalne odliczenie. W tym wypadku podatnicy, którzy uzyskali zagraniczne dochody, będą musieli wykazać je w rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym za pomocą PITu z załącznikiem ZG nawet wtedy, gdy nie posiadali dochodów w Polsce rozliczanych według obowiązującej skali podatkowej.

Co ważne: takie osoby mogą skorzystać z tzw. ulgi abolicyjnej – jej jednak nie umieszcza się w załączniku ZG, a w PIT/O.

Wśród krajów, w których stosuje się tę metodę, można wymienić Holandię, Danię, Belgię, Finlandię, USA czy Rosję.

PIT-36/ZG i nie tylko, czyli jakie są rodzaje deklaracji?

Mówiąc o deklaracji z załącznikiem ZG, na pierwszym myśl przychodzi PIT-36. Warto jednak wiedzieć, że jest to tylko jedna z kilku deklaracji podatkowych, dzięki którym podatnik może rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Oprócz niej zagraniczne przychody można umieścić w:

 • PIT-36L,
 • PIT-38,
 • PIT-39.

Uwaga: do każdego z tych zeznań należy dołączyć odrębny druk PIT/ZG.

\

WOEM