Rozliczenie PIT-37 za 2023 rok
– z PitBotem to prostsze, niż myślisz!

Jak rozliczyć PIT-37 przez Internet? Najlepiej za pomocą sprawdzonej aplikacji! Poznaj bliżej PitBota, czyli innowacyjny program do rozliczania PIT-37 (i nie tylko), z którego możesz skorzystać z każdego miejsca i o każdej porze – zapraszamy!

Rozlicz PIT teraz

Jak to działa?

Rozliczanie PITu nie należy do najmilszych rzeczy na świecie. Dlatego PitBot bierze sprawy w swoje ręce i sprawia, że złożenie deklaracji zajmuje parę minut i ogranicza formalności do absolutnego minimum. Jak działa nasz program do rozliczenia PIT? Szybko, sprawnie i bezpiecznie, czyli tak, jak lubimy.

Załóż bezpłatne konto

Zakładając konto, nie musisz obawiać się o żadne ukryte koszty – przetestuj PitBot, czyli w darmowy program do rozliczenia PIT!

Wybierz potrzebną funkcję

PitBot to program do wypełniania PIT o przejrzystym interfejsie. Znajdź funkcję w parę sekund i zacznij wypełniać swoją e-deklarację.

Wprowadź swoje dane

Wypełnij wymagane pola i prześlij zeznanie do urzędu. Wszystko odbywa się za pomocą kilku kliknięć – to prostsze, niż kiedykolwiek było!

Szybki i wygodny sposób rozliczania

Przygotowanie PITu z aplikacją to tylko parę minut. 100% online bez wychodzenia z domu, czyli pełna wygoda, jakiej jeszcze nie było!

Bo czas  jest ważny

Rozliczenie PITu-37 online – to tylko chwila!

Dlaczego elektroniczne rozliczenie roczne PIT-37 się opłaca? Przede wszystkim dlatego, że zajmuje ono maksymalnie…kwadrans. Wiemy, że może to brzmieć dziwnie – w końcu tradycyjne przygotowywanie deklaracji trwa nieraz nawet parę godzin. Nasz program do rozliczania PITów-37 powstał po to, abyś nie musiał spędzać całego dnia na liczeniu i wpisywaniu danych – w okienku aplikacji zrobisz to w kilka minut, a resztę wolnego czasu poświęcisz na coś zdecydowanie przyjemniejszego.

 • Zapomnij o długich godzinach z kalkulatorem w ręce – elektroniczny PIT-37 z PitBot to spora oszczędność Twojego cennego czasu.
 • Program do rozliczania PITu-37 zadba o poprawność Twoich danych w mgnieniu oka – nie trać godzin na żmudne sprawdzanie każdego wiersza zeznania.

Gdziekolwiek jesteś

Rozliczenia PIT-37 – z każdego miejsca i o każdej porze

PitBot to innowacyjny program do rozliczania PITu-37, który zabierzesz ze sobą tak naprawdę wszędzie. Bez różnicy, czy jesteś w domu i przygotowujesz się do złożenia deklaracji, czy pracy, na uczelni lub na drugim końcu kraju – jeśli tylko masz dostęp do sieci, możesz w łatwy i szybki sposób przygotować zeznanie w parę chwil. Pełna wygoda!

 • Rozliczenia PIT-37 przez Internet to nieograniczone możliwości.
 • Rozlicz się z Urzędem Skarbowym, skąd tylko chcesz.

Dla lubiących wygodę

Rozliczanie PIT-37 online z PitBotem – synonim wygody

Jak rozliczyć PIT-37? Najlepiej szybko i wygodnie – z takiego właśnie założenia wyszedł nasz zespół w czasie tworzenia PitBota. Co przez to rozumiemy? Tyle że nie musisz już dojeżdżać do Urzędu Skarbowego i tracić dnia, stojąc w korkach i w kolejce do okienka urzędnika. Możesz to zrobić, nie wychodząc nawet z łóżka – takie właśnie możliwości daje nasz program do rozliczenia PIT-37 przez Internet. Brzmi dobrze, prawda?

 • Rozliczanie PIT-37 bez wychodzenia z domu.
 • Nie przejmuj się długimi kolejkami i złóż zeznanie na miarę dzisiejszych czasów.

Bez ukrytych kosztów

Darmowy program PIT 2022/2023 – wypróbuj PitBot bezpłatnie

Nasz program do PITów-37 jest narzędziem, które możesz przetestować bez ponoszenia żadnych opłat. Rejestracja jest darmowa i taka zawsze będzie. Zapłacisz dopiero wtedy, gdy zdecydujesz się na jeden z dostępnych pakietów.

Najczęściej zadawane pytania

CZY APLIKACJA JEST DARMOWA?

More

Tak. Nasz program do rozliczenia PIT sam w sobie jest darmowy – założenie konta nic Cię nie kosztuje.

JAKIE PRZYCHODY WSPIERA PITBOT.PL?

More

Wersja podstawowa obejmuje możliwość rozliczenia przychodów z PIT 11 we wszystkich pozycjach. Co więcej, Pitbot przystosowany jest również do rozliczeń zagranicznych (e-deklaracje z załącznikiem PIT ZG). Na ten moment nie wspieramy przychodów w formie renty, emerytury czy działalności gospodarczej. Pamiętaj jednak, że stale się rozwijamy, dlatego też tego typu opcje już niedługo mogą być dostępne! Nie wspieramy innych przychodów takich jak emerytury, renty czy działalność gospodarczą.  Pamiętaj, że ciągle się rozwijamy i taką opcję możesz wkrótce u nas zobaczyć.

JAKA NIESPODZIANKA MNIE CZEKA PO WYSŁANIU PIT?

More

Gdybyśmy głośno o tym pisali, to jaka byłaby to niespodzianka? Nie chcemy psuć Ci zabawy – możemy zapewnić jednak, że po wypełnieniu PIT z naszą aplikacją możesz liczyć na drobny podarunek w ramach podziękowania za zaufanie.

CZY POSIADACIE APLIKACJE NA ANDROID I IOS?

More

Tak. Pitbot to program PIT przystosowany na urządzenia z systemem Android i iOS.

CZY PITBOT TO JEDYNIE APLIKACJA MOBILNA, CZY JEST DOSTĘPNA RÓWNIEŻ W WERSJI WEBOWEJ?

More

Nasza aplikacja do PIT ma aspiracje do bycia Twoim pierwszym wyborem, dlatego też podążamy za najnowszymi trendami, nie zamykając się na żadne rozwiązanie. Pitbot dostępny jest nie tylko w wersji mobilnej, ale również jako aplikacja webowa, co gwarantuje Ci pełną dowolność i wygodę użytku.

PIT-37 – najczęściej zadawane pytania

PIT-37 – co to jest?

PIT-37 to roczna deklaracja podatkowa stanowiąca podsumowanie wynagrodzeń zatrudnionych osób na podstawie różnego rodzaju umów, którzy w ramach wykonywanej pracy uzyskują w trakcie roku wynagrodzenie podlegające pod podatek dochodowy.

Kto rozlicza się na PIT-37?

O deklaracji PIT-37 muszą pomyśleć ci podatnicy, którzy deklarują swoje wynagrodzenie oraz zarobki, które rozliczane są za pośrednictwem płatników, czyli np. pracodawców. PIT-37 to formularz, który składany jest przez pracowników, zleceniobiorców oraz osoby, które rozliczają się za pomocą skali podatkowej.

Jak rozliczyć PIT-37?

PIT-37 można rozliczyć na kilka sposobów: w sposób tradycyjny (wersja papierowa) poprzez dostarczenie druku do placówki właściwego urzędu skarbowego. Zeznanie można wysłać również w formie listownej za pomocą placówki poczty. PIT-37 najczęściej jednak sporządzany jest w formie e-deklaracji (np. za pomocą dedykowanego programu do PIT jak PitBot).

PIT-37 – do kiedy?

PIT-37 należy dostarczyć do urzędu najpóźniej do 30 kwietnia roku następującego po roku, w którym osiągany był dochód podlegający opodatkowaniu. Rozliczając się za 2022 roku, podatnicy będą mogli dosłać deklarację do 2 maja 2022 roku (30 kwietnia i 1 maja są dniami wolnymi od pracy).

Jak pobrać UPO PIT-37?

UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru można pobrać ze strony podatki.gov.pl lub mikro-jpk.gov.pl za sprawą numeru referencyjnego. W przypadku problemów z pobraniem podatnicy mogą napisać wiadomość z prośbą na adres mailowy Urzędu Skarbowego ([email protected]).

Skąd wziąć PIT-37 z zeszłego roku?

Wszelkie druki PIT-37 (aktualne oraz z lat ubiegłych) można pobrać ze strony podatki.gov.pl

Na jakie konto wpłacić podatek z PIT-37?

Podatek z PIT-37 należy wpłacić na indywidualny mikrorachunek podatkowy. Można go sprawdzić w zakładce Mikrorachunek podatkowy na stronie podatki.gov.pl.

Jak długo przechowywać PIT-37?

PIT-37, podobnie jak inne deklaracje podatkowe, należy przechowywać przez 5 lat (zaczynając od końca roku podatkowego, w którym upływa termin płatności podatku).

Za wysłane zeznanie z Pitbot należy się nagroda! 🏆🏆

Rozlicz PIT teraz

Skorzystaj z najnowocześniejszej aplikacji do rozliczeń podatkowych w Polsce i ciesz się z nagród, które przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Z PitBotem zyskujesz podwójnie! Brzmi zachęcająco? No to dalej – wypróbuj narzędzie i zobacz, że rozliczanie się z Urzędem Skarbowym naprawdę może się opłacać! Po wysłanej deklaracji podatkowej odbierzesz kody rabatowe do serwisów naszych Partnerów. To nic nie kosztuje. 

Czytaj więcej

PIT-37 za 2022 rok – kogo dotyczy?

PIT-37 to najpopularniejszy obecnie formularz rozliczeniowy w Polsce. Deklaracja ta wypełniana jest co roku przez ponad 80% podatników. Druk ten skierowany jest do osób, które rozliczają się za pośrednictwem płatnika (osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenie, umowy o dzieło), a także podatników osiągających dochody w ramach różnych świadczeń, w tym emerytury, renty, zasiłków czy praw autorskich.

PIT-37 do rozliczenia – kto musi, a kto nie?

Kto musi rozliczyć PIT-37? W praktyce są to osoby, o których napisaliśmy wyżej, czyli pracownicy, zleceniobiorcy, emeryci lub renciści, którzy rozliczają jedynie źródła swoich przychodów rocznych. Co ważne, deklaracja ta obejmuje wyłącznie te przychody, które są opodatkowane według skali podatkowej 12 i 32 %. W przypadku, gdy osiągałeś dochód zwolniony z podatku, nie musisz umieszczać go w tej deklaracji.

PIT-37 rozliczą za darmo również płatnicy osiągający dochód:

 • ze świadczeń przedemerytalnych,
 • ze świadczeń z Funduszu Pracy oraz Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych,
 • z dotacji,
 • z przynależności do rolniczej spółdzielni produkcyjnej bądź innych spółdzielni o charakterze rolnym,
 • ze stypendiów,
 • z praw autorskich,
 • z praw majątkowych,
 • z umów akwizycyjnych.

PIT-37 online 2023 – terminy

W obecnie obowiązującym systemie podatkowym w Polsce zawarte są terminy dostarczenia deklaracji do Urzędu Skarbowego. Radzimy ich przestrzegać – w przeciwnym razie można liczyć się z karami administracyjnymi. Jeśli chcesz uniknąć konsekwencji, rozlicz PIT-37 za 2022 roku nie później niż do 2 maja 2023 roku (wtorek). Warto zapamiętać sobie tę datę – w przeciwnym razie można otrzymać karę za niedostarczenie deklaracji w terminie od urzędu skarbowego.

Poczytaj więcej: do kiedy rozliczenie PIT?

Rozliczenie PIT-37 2023 online – jakich błędów unikać?

Przed wysłaniem deklaracji do właściwego urzędu skarbowego, warto poświęcić chwilę i upewnić się, że zeznanie zostało prawidłowo uzupełnione. Zdarza się bowiem, że w pośpiechu (bądź złym zrozumieniu konkretnej kolumny) wkradają się błędy, co może skutkować koniecznością złożenia korekty PIT.

Aby uniknąć pomyłek, najlepiej jest sięgnąć po dobry program PIT-37 online jak PitBot, który wychwytuje ewentualne niezgodności, do których zaliczyć można:

 • źle podany numer PESEL (lub NIP),
 • brak podpisu podatnika na deklaracji,
 • złe wyliczenia,
 • brak dołączenie załączników,
 • korzystanie ze starego formularza; warto wiedzieć, że dokument PIT-37 jest aktualizowany co roku.

Elektroniczny PIT-37 – z czego się składa?

Planujesz rozliczyć PIT-37 online? Dowiedz się pierw, z czego tak naprawdę taki formularz się składa. W deklaracji powinien znaleźć się:

 • PIT-11 – w tym druku zamieszczany jest wykaz dochodów z pracy, umów zlecenie/o dzieło, praw autorskich czy działalności wykonywanej osobiście,
 • PIT-40A/11A – w tej deklaracji z kolei wykazuje się dochody z renty, emerytury oraz zasiłków,
 • PIT-R – w zeznaniu tym załącza się informację o dochodach z tytułu pełnienia obowiązków obywatelskich i społecznych.

Zdajemy sobie sprawę, że oznaczenia poszczególnych PITów mogą przyprawiać o ból głowy, dlatego serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszego programu do rozliczania PIT-37 i innych deklaracji online, w którym możesz liczyć na szybką pomoc doświadczonego doradcy, który pomoże przejść Ci przez cały proces składania zeznania do Urzędu Skarbowego i zajmie się wszystkimi formalnościami.

Rozliczenie PIT-37 za 2022 online – załączniki deklaracji

W czasie rozliczenia PIT-37 przez Internet (lub tradycyjnie) do deklaracji można dołączyć specjalne załączniki, dzięki którym można ubiegać się o przyznanie ulg podatkowych. Mowa tutaj o załącznikach PIT/0 oraz PIT/D.

PITy-37 za 2022 online a załącznik PIT/O

Chcąc rozliczyć podatki na PIT-37, można skorzystać z pewnych ulg podatkowych, które należy wpisać na załączniku PIT/0. Na formularzu tym odliczyć można m.in.:

PIT-37 – składanie przez Internet z załącznikiem PIT/D

Oprócz wyżej opisanego załącznika PIT/O podatnicy mogą dołączyć do rocznej deklaracji podatkowej formularz PIT/D, w którym mają prawo odliczyć m.in.:

Wspólne rozliczenie PIT-37 2022/2023 dla małżonków

PIT-37 jest deklaracją, którą można rozliczyć samemu lub z małżonkiem, co często jest znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Co ważne jednak: nie każda osoba może skorzystać z tego rozwiązania.

Aby móc skorzystać ze wspólnego złożenia deklaracji podatkowej, małżonkowie muszą spełnić dwa podstawowe warunki:

 • pozostawać w małżeństwie przez cały rok podatkowy,
 • muszą posiadać wspólność majątkową przez cały rok podatkowy.

Należy być świadomym, że e-PITy-37 za 2022 rok mogą wspólne składać małżonkowie mieszkający w różnych krajach wchodzących w skład Unii Europejskiej, pod warunkiem że w ciągu roku osiągali przychody podlegające opodatkowaniu w Polsce w wysokości, która stanowiła co najmniej 75% całkowitych przychodów (obojga małżonków). Co istotne: fakt ten należy udokumentować za pomocą certyfikatu rezydencji.

Poczytaj więcej o wspólnym rozliczeniu małżonków, a także o wspólnym rozliczeniu ze zmarłym małżonkiem.

Jak rozliczyć PIT-37 2022/2023 jako osoba samotnie wychowująca dziecko?

Rozliczenie PIT-37 2022/2023 przysługuje również m.in. osobom samotnie wychowującym dzieci. Kto zalicza się do takiej grupy podatników? Ci, którzy posiadają status opiekuna prawnego dziecka bądź też są jednym z jego biologicznych lub przysposabiających rodziców. Stąd też PIT online 37 mogą złożyć osoby samotnie wychowujące takie jak:

 • kawalerzy/panny,
 • wdowce/wdowy,
 • rozwodnicy/rozwódki,
 • współmałżonkowie osób, które zostały pozbawione praw rodzicielskich bądź przebywają w zakładzie karnym,
 • osoby pozostające w separacji.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc złożyć PIT-37 jako osoba samotnie wychowująca dziecko?

Posiadanie statusu opiekuna prawnego nie wystarczy do tego, aby móc złożyć roczną deklarację PIT-37 na preferencyjnych warunkach. Taka osoba musi spełnić szereg innych warunków, które tyczą się m.in. wieku dziecka. Na specjalnych zasadach rozliczyć się mogą osoby wychowujące dziecko:

 • niepełnoletnie,
 • któremu przysługuje renta socjalna, zasiłek lub dodatek pielęgnacyjny (niezależnie od wieku),
 • nieosiągające dochodów podlegających opodatkowaniu i pobierające naukę do ukończenia 25. roku życia.

Co więcej, PIT-37 za darmo złożyć mogą również te osoby:

 • które podlegają pod nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce, czyli innymi słowy, posiadają status polskiego rezydenta podatkowego; w tym miejscu należy zaznaczyć, że od tej reguły występują wyjątki (tyczy się osób mających miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w innym kraju Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego bądź Konfederacji Szwajcarskiej,
 • których wysokość osiąganego na terenie Polski dochodu stanowi co najmniej 75% łącznych zarobków za dany rok podatkowy; nierezydenci w takim wypadku muszą miejsce zamieszkania dla celów podatkowych za pomocą certyfikatu rezydencji.

Aby móc rozliczyć PIT-37 online lub stacjonarnie jako osoba samotnie wychowująca dziecko, należy w zeznaniu zaznaczyć odpowiedni kwadrat w sekcji „Wybór sposobu opodatkowania”.

PIT-37 a inne deklaracje

Choć PIT-37 jest najpopularniejszym zeznaniem podatkowym w Polsce, warto pamiętać, że nie każda osoba może się na nim rozliczać z urzędem skarbowym. Istnieją przypadki, w których należy zwrócić się ku formularzowi o innym oznaczeniu – przykładem mogą być tutaj występujące koszty uzyskania przychodu czy strata z lat ubiegłych. Poniżej opisujemy, w jakich sytuacjach należy złożyć deklarację inną niż PIT-37.

 • PIT-36 – formularz przeznaczony dla podatników osiągających dochodu z prowadzonej działalności gospodarczej, zagranicznej pracy, a także tych, którzy doliczają dochody niepełnoletnich dzieci.
 • PIT-36L – deklaracja przeznaczona dla podatników prowadzących działalność gospodarczą podlegającą pod podatek liniowy.
 • PIT-28 – formularz dla osób fizycznych uzyskujących dochód z działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem ewidencjonowanym, a także tych, którzy uzyskiwali przychodu z najmu prywatnego.
 • PIT-38 – o tym formularzu powinni pomyśleć ci, którzy rozliczają dochody z papierów wartościowych.
 • PIT-39 – dla osób, które wykazują dochody z nieruchomości.

Rozliczenie PITu-37 online – pełna wygoda

Choć dla niektórych osób wypełnianie i przesyłanie PIT-37 przez Internet może budzić wątpliwości, tak warto wiedzieć, że takie rozwiązanie gwarantuje pełną wygodę w czasie rozliczeń. Złożenie deklaracji online to przede wszystkim oszczędność czasu na wizytach w placówce właściwego urzędu skarbowego lub na poczcie – wszystko jesteśmy w stanie zrobić prosto z zacisza własnego domu.

Co więcej, wykorzystując specjalny program do wypełniania PIT-37 – taki jaki PitBot – zyskuje się gwarancje poprawności danych. To z kolei eliminuje konieczność składania korekty PIT i oszczędza nam stresu, który często pojawia się w czasie rozliczeń z polskim fiskusem.

PITy-37 online – bezpieczne rozliczanie z aplikacją PitBot

Rozliczanie PITu-37 online za pomocą naszego programu do PIT-ów za 2022 rok jest gwarancją bezpieczeństwa. Nasza aplikacja dostosowana jest do wytycznych Ministerstwa Finansów i przystosowana do obsługi aktualnych druków PIT-37 za dany rok podatkowy. Wszystkie dane, które przechodzą przez okno PitBota, są szyfrowane i wysyłane do wybranego urzędu skarbowego. Sięgnij po nowoczesny program do wypełniania PIT-37 przez Internet i zyskaj gwarancję, że Twoja deklaracja trafi w ręce urzędników w terminie. Po przesłaniu deklaracji każdy podatnik otrzymuje Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), będące potwierdzeniem tego, że zeznanie zostało dostarczone do urzędu skarbowego. Sam druk powinno przechowywać się przez 5 lat od czasu złożenia deklaracji.

Program do PITów-37 PitBot – zaoszczędź czas na przygotowanie deklaracji

Z doświadczenia wiemy, że przygotowywanie deklaracji może zająć sporą ilość czasu, dlatego też radzimy, aby zabrać się do tego odpowiednio wcześniej. Ale mamy dobrą informację – nawet gdyby zdarzyło się, że zostawisz wszystko na ostatnią chwilę, wciąż możesz szybko sporządzić swoje zeznanie podatkowe. W jaki sposób? W tym niewątpliwie pomoże Ci nasz program do rozliczania PIT-37 za 2022 rok, czyli PitBot, w którym przygotujesz deklarację w kilka minut. Zapraszamy do przetestowania!

WOEM