PIT-11 online
– rozlicz go z PitBotem!

Szukasz sposobu na szybkie i bezpieczne rozliczenie PIT-11 przez Internet? W takim razie jesteś w dobrym miejscu. PitBot to nowoczesne narzędzie, które ułatwi Ci przygotowanie deklaracji, a także znalezienie odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Nie trać czas na formalności – postaw na sprawdzony program do rozliczania PIT-11 i innych zeznań podatkowych w Polsce – zapraszamy do wypróbowania!

Rozlicz PIT teraz

Jak to działa?

Rozliczanie PITu nie należy do najmilszych rzeczy na świecie. Dlatego PitBot bierze sprawy w swoje ręce i sprawia, że złożenie deklaracji zajmuje parę minut i ogranicza formalności do absolutnego minimum. Jak działa nasz program do rozliczenia PIT? Szybko, sprawnie i bezpiecznie, czyli tak, jak lubimy.

Załóż bezpłatne konto

Zakładając konto, nie musisz obawiać się o żadne ukryte koszty – przetestuj PitBot, czyli w darmowy program do rozliczenia PIT!

Wybierz potrzebną funkcję

PitBot to program do wypełniania PIT o przejrzystym interfejsie. Znajdź funkcję w parę sekund i zacznij wypełniać swoją e-deklarację.

Wprowadź swoje dane

Wypełnij wymagane pola i prześlij zeznanie do urzędu. Wszystko odbywa się za pomocą kilku kliknięć – to prostsze, niż kiedykolwiek było!

Szybki i wygodny sposób rozliczania

Przygotowanie PITu z aplikacją to tylko parę minut. 100% online bez wychodzenia z domu, czyli pełna wygoda, jakiej jeszcze nie było!

Przygotuj deklarację w zaciszu swojego domu

Rozliczenie PIT-11 online z PitBot – wygoda, o której niedawno można było pomarzyć

Zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę, jak męczące nieraz było dostarczenie rocznej deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego. Najlepszym tego przykładem są kolejki do okienka, w których można spędzić ładnych parę godzin. Na szczęście rozliczanie PITu-11 online z PitBotem daje zupełnie nowe możliwości – złożenie zeznania w 100% przez Internet. 

 • Wypełnienie PIT-11 z PitBotem odbywa się całkowicie drogą elektroniczną.
 • Nie musisz stać w korku czy kolejce w Urzędzie Skarbowym – oszczędzasz czas i nerwy!
 • Elektroniczne rozliczenie PIT-11 to przede wszystkim wygoda – nie musisz nawet wychodzić z łóżka!
 • Złożenie PIT-11 przez Internet to najszybsze i najwygodniejsze rozwiązanie.

Prostota przede wszystkim

PitBot – program do PIT-11 o przejrzystym interfejsie

PitBot to program do rozliczenia PIT-11 przez Internet, który powstał po to, aby jak najbardziej ułatwić przygotowanie deklaracji do Urzędu Skarbowego. W końcu sprawy podatkowe często sprawiają trudności, dlatego też stworzyliśmy narzędzie, dzięki któremu złożenie zeznania jest najzwyczajniej w świecie bardzo proste i przyjemne.

 • Nasz program do PITów-11 posiada czytelny interfejs, znacząco ułatwiający obsługę nawet najbardziej niedoświadczonym podatnikom.
 • Przejrzyste okienka i intuicyjny panel – prościej się nie da!

Samemu lub z doradcą

Jak rozliczyć PIT-11 przez Internet? Na własną rękę lub z pomocą specjalisty

Nie masz głowy do spraw podatkowych? W takim razie nie musisz się niczym przejmować! Wypróbuj nasz czat z konsultantem, który pomoże Ci wypełnić deklarację i przesłać ją do wybranego Urzędu Skarbowego. Nasz program do tworzenia PIT-11 wyręczy Cię ze wszystkich formalności, dzięki czemu zyskasz pewność, że Twoje zeznanie będzie prawidłowo przygotowane.

 • Powierz swoje sprawy podatkowe w rękach doświadczonego specjalisty.
 • Nie przejmuj się telefonami z Urzędu Skarbowego – dzięki PitBot wiesz, że deklaracja nie zawiera żadnych błędów.
 • Pytaj, o co chcesz w każdej chwili – doradcy PitBot odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Wypełnianie PIT-11 online nigdy nie było prostsze!

Najlepsze rozwiązanie

Szybko, wygodnie, bezpiecznie i za darmo – tak właśnie wygląda rozliczanie PITu-11 online z PitBotem

PitBot to narzędzie do rozliczania PIT-11 przez Internet to odpowiedź na dzisiejsze potrzeby klientów. Prosta obsługa, pomoc specjalistów, krótki czas przygotowywania deklaracji, bezpieczeństwo danych i zero ukrytych kosztów – o to, co stoi za sukcesem naszego programu.

 • Przygotowanie i wysyłanie PIT-11 elektronicznie zajmuje tylko kilka minut.
 • Wszystkie dane są szyfrowane i przechowywane na zabezpieczonych serwerach, dzięki czemu możemy powiedzieć, że nasz program do PITów -11 jest najbezpieczniejszy na rynku.
 • Rejestracja jest darmowa – nie musisz obawiać się o żadne ukryte koszty.

Najczęściej zadawane pytania

CZY APLIKACJA JEST DARMOWA?

More

Tak. Nasz program do rozliczenia PIT sam w sobie jest darmowy – założenie konta nic Cię nie kosztuje.

JAKIE PRZYCHODY WSPIERA PITBOT.PL?

More

Wersja podstawowa obejmuje możliwość rozliczenia przychodów z PIT 11 we wszystkich pozycjach. Co więcej, Pitbot przystosowany jest również do rozliczeń zagranicznych (e-deklaracje z załącznikiem PIT ZG). Na ten moment nie wspieramy przychodów w formie renty, emerytury czy działalności gospodarczej. Pamiętaj jednak, że stale się rozwijamy, dlatego też tego typu opcje już niedługo mogą być dostępne! Nie wspieramy innych przychodów takich jak emerytury, renty czy działalność gospodarczą.  Pamiętaj, że ciągle się rozwijamy i taką opcję możesz wkrótce u nas zobaczyć.

JAKA NIESPODZIANKA MNIE CZEKA PO WYSŁANIU PIT?

More

Gdybyśmy głośno o tym pisali, to jaka byłaby to niespodzianka? Nie chcemy psuć Ci zabawy – możemy zapewnić jednak, że po wypełnieniu PIT z naszą aplikacją możesz liczyć na drobny podarunek w ramach podziękowania za zaufanie.

CZY POSIADACIE APLIKACJE NA ANDROID I IOS?

More

Tak. Pitbot to program PIT przystosowany na urządzenia z systemem Android i iOS.

CZY PITBOT TO JEDYNIE APLIKACJA MOBILNA, CZY JEST DOSTĘPNA RÓWNIEŻ W WERSJI WEBOWEJ?

More

Nasza aplikacja do PIT ma aspiracje do bycia Twoim pierwszym wyborem, dlatego też podążamy za najnowszymi trendami, nie zamykając się na żadne rozwiązanie. Pitbot dostępny jest nie tylko w wersji mobilnej, ale również jako aplikacja webowa, co gwarantuje Ci pełną dowolność i wygodę użytku.

PIT-11 – najczęściej zadawane pytania

Co to jest PIT-11?

PIT-11 jest formularzem, na którym znajdują się informacje o osiągniętych przez podatnika dochodach, odprowadzonych zaliczkach na poczet podatku dochodowego oraz wysokości składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne.

Kto składa PIT-11?

PIT-11 wystawiany jest przez podmioty-płatników wypłacających wynagrodzenie np. pracodawcy zatrudniający pracowników (na podstawie umowy o pracę, zlecenie, dzieło).

Czy trzeba się rozliczyć z PIT-11?

Formularz PIT-11 sam w sobie nie jest drukiem rozliczeniowym – na jego podstawie sporządzane są właściwe deklaracje (PIT-36, PIT-37). Obowiązek rozliczenia się za pomocą PIT-11 ciąży na każdym, kto otrzymał druk od podmiotu-pracodawcy na koniec roku podatkowego.

Czym różni się PIT-11 od 37?

PIT-11 jest dokumentem stanowiącym podstawę informacji o sytuacji podatkowej oraz finansowej podatnika. Jest swoistym źródłem informacji o przychodach, dochodach, kosztach oraz pobranych zaliczkach. PIT-37 z kolei jest deklaracją podatkową, za pomocą której można rozliczyć się z podatków z polskim urzędem skarbowym. PIT-37 uzupełniany jest na podstawie informacji zawartych w PIT-11.

PIT-11 – do kiedy?

PIT-11 musi zostać przygotowany i wysłany do podatników najpóźniej do końca lutego roku następującego po roku, za który się rozliczamy. Innymi słowy, składając zeznanie za 2022 rok, podmiot-płatnik (np. pracodawca) ma obowiązek dostarczyć do podatnika (w tym wypadku pracownika) druk do 28 lutego 2023 roku.

Jak pobrać PIT-11 z urzędu skarbowego?

Aby pobrać druk PIT-11, należy zalogować się do strony e-Urzędu Skarbowego. Można to zrobić na 1 z 3 sposobów: za sprawą profilu zaufanego, za pomocą bankowości internetowej, dzięki e-dowodowi.

Kwota nadpłaty PIT-11 – gdzie jest?

Na formularzu PIT-11 nie znajdziemy rubryki dotyczącej nadpłaty podatku. Takie informacje wykazywane są na właściwych deklaracjach – PIT-36 lub PIT-37.

Jak obliczyć dochód netto z PIT-11?

Aby wyliczyć dochód netto z PIT-11 należy od przychodu odjąć składki na składki ubezpieczenie społeczne, składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczki na podatek.

Za wysłane zeznanie z Pitbot należy się nagroda! 🏆🏆

Rozlicz PIT teraz

Skorzystaj z najnowocześniejszej aplikacji do rozliczeń podatkowych w Polsce i ciesz się z nagród, które przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Z PitBotem zyskujesz podwójnie! Brzmi zachęcająco? No to dalej – wypróbuj narzędzie i zobacz, że rozliczanie się z Urzędem Skarbowym naprawdę może się opłacać! Po wysłanej deklaracji podatkowej odbierzesz kody rabatowe do serwisów naszych Partnerów. To nic nie kosztuje. 

Czytaj więcej

PIT-11 – czym jest?

PIT-11 jest deklaracją, w której znajdują się informacje o dochodach i odprowadzanych zaliczkach na poczet podatku dochodowego od osób fizycznych. W dokumencie zawarte są również takie dane jak m.in. wysokość potrącanych składek na ubezpieczenie zdrowotne czy społeczne. Jest to jeden z najważniejszych formularzy rozliczeniowych dla podatników – wymagany jest on m.in. do sporządzenia takich zeznań rocznych jak PIT-36 i PIT-37.

Deklaracja PIT-11 online – skąd wziąć druk?

PIT-11 to formularz, który podatnicy otrzymują najczęściej od swoich pracodawców, będących ich płatnikami. Dokument ten może zostać wysłany w formie tradycyjnej (papierowej) na wskazany adres zamieszkania, bądź w postaci elektronicznej (PIT-11 online w formie PDF na adres e-mail).

Rozliczenie PITu-11 2023 – kto musi?

Obowiązek przygotowania i dostarczenia PIT-11 do Urzędu Skarbowego spoczywa na wszystkich płatnikach, którzy zobowiązani są od wypłacania swoim pracownikom wynagrodzenia i odciągania od niego zaliczek na poczet podatku dochodowego. Zeznanie muszą złożyć zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Co ważne: sytuacja ta dotyczy nie tylko przychodów osiąganych na podstawie umowy o prace, ale również m.in.:

 • umowy zlecenie,
 • umowy o dzieło,
 • praw autorskich,
 • pobieranej diety,
 • działalności wykonywanej samodzielnie,
 • renty i emerytury zagranicznej,
 • świadczeń z Funduszu Pracy,
 • stypendium naukowego.

Rozliczanie PIT-11 online – terminy 2023

Jak zostało wspomniane wyżej – formularz PIT-11 wystawiany jest przez płatników wypłacających wynagrodzenie i pobierających zaliczki na podatek od swoich pracowników, czyli np. przez pracodawców. Mają oni obowiązek dostarczenia deklaracji w ręce urzędników w formie pisemnej (do ostatniego dnia stycznia) lub elektronicznej (do ostatniego dnia lutego).

Innymi słowy: PIT-11 za rok 2022 powinien być rozliczony nie później niż do 28 lutego 2023 roku (wtorek). Ten sam dzień jest również ostateczną datą na dostarczenie deklaracji do rąk swoich pracowników (osobiście, listownie lub elektronicznie np. za pomocą wiadomości e-mail). Poczytaj więcej o terminach składania PIT na naszym blogu.

W tym miejscu dodajmy, że przestrzeganie terminów jest bardzo ważne: urząd skarbowy bowiem przewiduje kary za niedostarczenie deklaracji na czas.

e-PIT-11 2022/2023 – co w przypadku nieotrzymania formularzu od pracodawcy?

Jak wysłać PIT-11 do Urzędu Skarbowego, w momencie, w którym go nie otrzymaliśmy? Czasem bowiem może zdarzyć się tak, że płatnicy nie wystawią nam tego formularza. Kiedy tak się dzieje?

Wtedy, gdy umowa zawarta z osobą (niebędącą pracownikiem) dotyczy kwoty niższej, niż 200 zł brutto. Dlaczego? W takim przypadku pracodawca pobiera od tej wartości 17% podatek i odprowadza go do urzędu, stąd też nie ciąży na nas konieczność wykazywania go w rocznym zeznaniu.

Co ważne jednak: jeśli mówimy o umowie zlecenie lub o dzieło, 17% stawka podatku nie ma zastosowania. W tym wypadku jednak dochód ten należy wykazać w rocznym zeznaniu podatkowym. Limit, o którym wspomnieliśmy wyżej (200 zł brutto), odnosi się do jednej umowy. Dlatego też kwoty z kilku umów zawartych w tym samym roku podatkowym nie sumują się.

W innych przypadkach nasz pracodawca ma obowiązek wystawić i wysłać nam PIT-11. Jeżeli tego nie zrobimy, należy na początku spróbować się z nim skontaktować bądź też z jego księgową. Jeśli to nie pomoże, jako podatnicy, mamy prawo zgłosić ten fakt do Urzędu Skarbowego (naruszenie obowiązku przez pracodawcę). W takiej sytuacji może on się liczyć z karą grzywny.

UWAGA: nieposiadanie PIT-11 nie zwalnia z obowiązku złożenia deklaracji rocznej PIT-36 lub PIT-37. W takim wypadku zeznanie powinno być oparte na podstawie innych dokumentów (wyciągi z konta bankowego, paski wynagrodzeń, druk RMUA).

e-PIT-11 – jak go rozliczyć?

Jak rozliczyć e-PIT-11? To nie takie trudne – poniżej krótka instrukcja.

Na jego podstawie należy złożyć PIT-36 lub PIT-37. W formularzach tych, w odpowiednich rubrykach, należy zamieścić przychody, koszty uzyskania przychodów, zaliczki, a także składki z PIT-11.

 • Przychody, dochody, koszty i zaliczki – sekcja C pt. “Dochody/straty ze źródeł przychodów”. Warto wiedzieć, że zarówno w przypadku PIT-36, jak i PIT-37 rubryki te są nazywane w takim sam sposób.
 • Jeśli chodzi z kolei o odprowadzane składki społeczne, je należy zamieścić w polu pt. „składki społeczne” bądź „składki zdrowotne”.

Jak rozliczyć kilka PIT-ów-11?

W takim wypadku rozliczenie online PIT-11 wygląda w następujący sposób:

 • kwoty zawarte w kilku formularzach należy zsumować i umieścić w danym polu rocznej deklaracji,
 • przy przenoszeniu należy pamiętać, aby nie przekroczyć limitu dla kosztów uzyskania przychodu, a także składek zdrowotnych i społecznych.

Rozliczenie z PIT-u-11 – co w przypadku, gdy dane się nie zgadzają?

Niezależnie od tego, czy mówimy tutaj o rozliczaniu PITu-11 online, czy w tradycyjnej formie – może zdarzyć się tak, że dane z formularza nie pokrywają się z rzeczywistością. Przykładem może być podanie zbyt dużego lub małego wynagrodzenia pracownika, niż wynika to z PIT-11. Co zrobić w takiej sytuacji? W tym wypadku pracownik powinien zamieścić w rocznej deklaracji podatkowej rzeczywiste kwoty przychodów i dochodów. Jeżeli jednak wysłał deklarację z błędami, powinien pomyśleć o sporządzeniu korekty PIT.

Szybkie rozliczenie PIT-11 a zakończenie pracy w trakcie trwania roku podatkowego

Jak uzyskać PIT-11, jeżeli w trakcie roku podatkowego została rozwiązana umowa? W takim razie nam jako pracownikom przysługuje prawo o szybsze wydanie dokumentu (mamy na to 14 dni). Jeżeli tego nie zrobimy, formularz dotrze do nas w standardowym terminie (do końca lutego następnego roku).

PIT-11 – program do rozliczenia. PIT-11 a PIT-40A

PIT-11 jest formularzem stanowiącym informację podatkową. Możemy uznać, że jest on punktem wyjścia dla podatników chcących złożyć roczną deklarację (PIT-36 lub PIT-37). Jeżeli chodzi z kolei o PIT-40A, jest to dokument, który nie rodzi dodatkowego obowiązku wypełniania innej deklaracji. Co ważne jednak – pracodawca nie ma obowiązku przygotowywania tego druku za pracowników – PIT-40A jest wypełniany przez podatnika. Wyjątkiem w tym wypadku są organy rentowe, które mogą wystawić formularz w przypadku, gdy wypłacane były świadczenia emerytalno-rentowe.

Zobacz również: różnice między PIT-37 a PIT-36.

PIT-11 online – rozliczenie. PIT-11 a PIT-11A

Warto wiedzieć, że w polskim systemie podatkowym obok PIT-11 funkcjonuje również taki druk jak PIT-11A. Czym jest? To formularz, który wydawany jest przez organy rentowe dokonujące wypłaty emerytur. Dokument ten stanowi informację o rocznych dochodach (emerytury, renty, zaliczki, składki zdrowotne opłacane przez organ rentowy do Narodowego Funduszu Zdrowia).

Zobacz również: rozliczenie PIT-11 i PIT-37 dla Ukraińców.

Program do wypełniania PIT-11 przez Internet – jak rozliczyć PIT od pracodawcy w 2023 roku?

„Kreator PIT-11 online”, „wysyłanie deklaracji PIT-11 przez Internet”  – znasz to z doświadczenia? Jeszcze do niedawna rozliczanie się z Urzędem Skarbowym nie było tak proste i przyjemne jak dziś.

Na szczęście w dzisiejszych czasach technologia zaliczyła taki postęp, że do złożenia deklaracji wystarczy nam kilka kliknięć. Wypełnienie i wysłanie PIT-11 przez Internet jest prostsze, od kiedy na rynku pojawiły się aplikacje do rozliczania PIT-ów online takie jak PitBot.

Dzięki prostemu w obsłudze narzędziu, przygotowanie rocznej deklaracji wcale nie jest stresujące – wystarczy jedynie zaufać proponowanym rozwiązaniom technologicznym. Program do wypełniania PIT-11, jakim jest PitBot, to aplikacja działająca w bardzo prosty sposób: w formie czatu z księgową. Czy da się prościej? Ciężko nam sobie to wyobrazić – bowiem przestrzeń, w której możemy w każdej chwili zapytać specjalisty, o cokolwiek tylko chcemy, jest udogodnieniem, o którym jeszcze niedawno mogliśmy co najwyżej pomarzyć.

Zastanawiasz się, jak działa nasz darmowy program do PIT-11? W takim razie nie czekaj i rozlicz deklarację już teraz. O aplikacji możemy mówić wiele – nic jednak nie zastąpi przetestowania narzędzia na „własnej skórze”. Zachęcamy do skorzystania!

WOEM